Велика Субота та Благовіщення Пресвятої Богородиці

6 квітня,  напередодні Великої Суботи та свята Благовіщення Пресвятої Богородиці, храмі мученика Іоанна Воїна було звершено утреню з чином погребіння Плащаниці.

Богослужбові тексти  Великої Суботи  присвячені погребінню Господа Іосифом Аримафейським та Никодимом. Крім того, Церква згадує сходження Спасителя душею в пекло для сповіщення там перемоги над смертю, введення розбійника в Рай та воскресіння багатьох праведників, які почали проповідувати Христа в Єрусалимі. Християнський світ дивиться на Плащаницю зі зображенням померлого Тіла Господа в передчутті Його славного Воскресіння.

Особливістю цьогорічної служби Великої Суботи є ще й поєднання її з богослужбовими текстами Благовіщення Пресвятої Богородиці – дванадесятого свята, яке завжди святкується 7 квітня.

7 квітня в сам день Великої Суботи та свята Благовіщення Пресвятої Богородиці було звершено Вечірню та Божественну Літургію Василія Великого.